Bezpečnostný problém nielen s viazaním Dynafit Radical ST

21.01.2017
-bezpecnostny-problem-nielen-s-viazanim-dynafit-radical-st

Murphyho zákon hovorí: "Čo sa môže pokaziť, to sa aj pokazí". U mňa to platí dvojnásobne, snáď som ešte nekúpil niečo, čo by fungovalo bez problémov.

 

Keď som pred rokom hodil vo Furkotskej doline tigra, nevedel som prečo. Po vyhrabaní sa zo snehu mi to bolo jasné – rozpadla sa mi pätka. Pod lupou som na skrutkách objavil stopy krehkého lomu a hrdze. Reklamácia prebehla v rámci zákonnej lehoty, na rozhorčený mail mi z Dynafitu zdvorilo odpísali ospravedlňujúci mail. Stať sa to v inom teréne, asi by som sem nepísal.

 

 

Utrhnutá pätka z januára 2016

 

V marci som na Popradskom zháňal malý torx, lebo druhá pôvodná pätka mi podozrivo plávala. Torx som zohnal, ale skrutky nedotiahol, Točili sa okolo vlastnej osi. Obe skrutky boli ustrihnuté a hrdzavé, topánku držala len dvojica zadných skrutiek. Keďže som problém objavil včas, nestihol som odtrhnúť celú pätku. Reklamácia prebehla bleskovo a mail z Dynafitu bol ešte zdvorilejší. Tým to všetko zhaslo.

 

 

Druhá pätka skonala v marci 2016

 

Teraz som na rakúskom fóre gipfeltreffen.at náhodou narazil na príspevok opisujúci rovnaký problém s dodatkom, že z Dynafitu ho informovali o tom, že sa jednalo o chybnú sériu. Postihnutý vlastní viazanie 3 roky.

To zhruba súhlasí aj s mojim prípadom, viazanie som kupoval koncom roku 2014 a zlyhalo po roku používania v 2016.

Neviem, koľko podobných prípadov sa stalo, ale pokiaľ máte tento typ viazania, vo vlastnom záujme si ho skontrolujte alebo nechajte skontrolovať, lebo jeho zlyhanie môže mať fatálne následky.

 

Ale ani konkurencia nespí. Kamarátovi minulú sezónu, našťastie, po prekonaní exponovaného traverzu odpadol hrot z viazania Diamir Vipec. Teraz som našiel na nete toto: "Výměna Vipec 12 White I. za vylepšené White II. ve spolupráci s švýcarskou firmou Fritschi Swiss Diamir provádíme výměnu vázání Vipec 12.

- vyřešen problém s piny, které se povolovaly a hrozila jejich ztráta."

 

Želám vám veľa bezpečných zjazdov.

 

Dušan Trochta

 

Diskusia

RE: Bezpečnostný problém nielen s viazaním Dynafit Radical ST
David 21.01.2017
nuz cost saving je vsade, vymenit nerez skrutky za obyc ocel bolo celkom trufale... ...hlavne ze sa ti nic nestalo

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri