Dynafit Feline SL - prvé dojmy

17.05.2017
dynafit-feline-sl-prve-dojmy

Dynafit vo svojej bežeckej outdoorovej kolekcii samozrejme nezabúda ani na to, čo obuť. Kolekcia nesie príznačný názov FELINE. Odkazuje tým na latinské pomenovanie čeľade mačkovité (felidae) a jej podčeľade mačiek (felinae). Ich bratranec snežný leopard (Uncia uncia - z druhej podčeľade pantheridae) sa predsa škľabí z každého produktu od Dynafitu. Toľko zoológia :-)

 

 

Feline SL (290g, s goráčom 330g)  je taký zlatý stred v kolekcii, ktorej základnými kameňmi sú podľa váhy zhora Feline Ultra (340g) a zdola Feline Vertical (250g). Názvy jasne hovoria, na čo ktorá bota slúži. Sú tu samozrejme aj membránové a ženské varianty a kolekciu ešte dopĺňa model Transalper s goráčom a gamašou do snehu. Toľko pohľad do svorky malých šeliem :-)

 

 

Feline SL, ako aj ostatní členovia svorky, má samozrejme pazúriky. Výrazne profilované, ale mäkké. V lete na ceste by sa chytro zodrali, zato na ľade a hrboľatom zmrznutom snehu sú super – dlho som podobný pocit kontroly pri došľape a odraze na podobnom povrchu nezažil. Známy žltý osemuholník hovorí svoje. Toľko k prvému dojmu.

 

 

Aj vďaka nižšiemu profilu topánky, celkovo tenšej podrážke a širšej prednej časti  topánky výborne „čítajú terén“ – minimálne oproti mojim trailovkám. Ale aj pri cestnej desine pri teplote pod -15 som cítil mäkký došľap, žiadne búchanie zmrznutej gumy o asfalt. Na podrážke sú použité materiály rôznej tvrdosti a zboku (okolo päty aj za prstami) sú také malé „nárazníky“. Toľko k podvozku.

 

 

Zvršok hneď zaujme tých, ktorí sa chcú odlíšiť od mainstreamu – charakteristické radiálne rebrovanie na bokoch je poznávacím znakom celej kolekcie. Zaujímavým dizajnovým prvkom je prekrytie spodnej časti šnúrok. Ale aj proti bordelu a na schovanie voľného konca šnurovania je super.

 

 

Na výber sú moderné papagájovité aj decentnejšie farebné kombinácie. Na ohmat tuhšie materiály okolo celej topánky (veď sú to boty do terénu), plus navyše gumová ochrana na špici a päte. Hrúbka stien nie je veľká, žiadne veľké vypchávky. Napriek tomu ma nikde netlačia, ani tam kde väčšina topánok (na výrastkoch na členkoch). Len jazyk, ktorý je tiež tenký, tlačil ma spočiatku do priehlavku v ohybe chodidla. Chcelo by to hlbší výrez na jeho hornom konci, ale to všetko je individuálne. Brzda šnurovania ide oboma smermi ľahúčko, ale drží na svojom mieste fest.

 

 

Čiže na prvý dojem dobre vymyslené, moderné trailové boty s vhodnou mierou kompromisu medzi citom pre terén a ochranou nohy. Jar a zvyšky snehu, mokré kamene a korene v lese, tam sa ich prednosti najlepšie ukazujú. Aj keď loziť po stromoch ako mačka sa nechystám :-) Postupne predlžujem naše spoločné výlety a zatiaľ necítim, že by nohy ku koncu nejako výraznejšie trpeli v porovnaní so štedrejšie odtlmenými ultratrailovkami.

 

Rišo Pouš

 

Fotky Dynafit Feline SL - prvé dojmy

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Dynafit Feline SL - prvé dojmy
Ripo 06.10.2017
Tu je zopár podobných názorov od susedov: https://behejsrdcem.com/clanky/dynafit-feline/

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri