Dynafit Feline Ultra: rozlúčka a čo ďalej?

17.03.2020
dynafit-feline-ultra-rozlucka-a-co-dalej-

Toto (a jeho nástupcovia) je najmasívnejší bežecký model v ponuke, s výbornou ochranou chodidla a širokou stavbou pre dostatočnú stabilitu, s nie veľmi agresívnym vzorom na podrážke. Ich predstavenie je na Vetromagu TU . Deriem ich od augusta 2017. Vetroplach podriapal na alpských a tatranských šotolinách za ten čas vari tri páry. Ja takú spotrebu maratóniek nemám, lebo behám po mäkšom a rovnejšom. Zato tie jedny mi slúžia od začiatku na všetkých stovkách a ďalších dlhých výbehoch a výletoch – a že ich nebolo málo, v zime aj v lete. Premiéru mali dokonca na "trochu dlhšej" dvojstovke ( Koruna Turca ). Už majú v podrážkach nie stovky kilákov, ale isto viac ako dve tisícky. A to je aj na pevnejšie konštruované trailovky poriadna porcia. Najmä keď sú stále v relatívne dobrom stave. Ich trvanlivosť je pre mňa to najväčšie prekvapenie.

Po dva a pol roku spolužitia už sú mi trochu veľké, už mi v nich noha trochu pláva. Už sa trochu aj potrhali v ohybe za prstami a musel som ich dať zašiť. Už som ostrohami vydral vzadu do polstrovania pár dierok, ale tie vôbec nevadia. Najnovšie ruplo jedno „uško“, ktoré drží šnurovanie. Ale aj to zašijem a budú slúžiť ďalej. Lebo podrážka je takmer v pôvodnom stave a hrúbke, ani na päte nie je takmer vôbec zodratá! Len medzipodrážka je už „vráskavá“ - na nej je najviac vidieť, že už je vybitá. A na stovkách to cítim, najmä na ich konci. Nepružia už botičky ako za mlada.

Po_takmer_troch_rokoch_už_sú_vrásky_dobre_viditeľné.

Takže na dlhšie pobehy v lese a na rýchle turistické výpady sú stále super, neodchádzajú do zatratenia, nie je to definitívna rozlúčka. Ale na sto a viac kilákov vo vysokom nasadení už by som rád niečo lepšie tlmené. Niečo, v čom mi noha nelieta a nemusím sa báť nejakej poruchy vďaka únave materiálu. Dynafit má samozrejme v ponuke toho viac. Nástupcom bol model Ultra Pro – v podstate rovnaká podrážka, len mierne vytunený zvršok. Najviditeľnejšia zmena je šnurovanie čiastočne prekryté sieťkou. Ešte sa dajú kúpiť a za dobrú cenu:

Ultra_Pro

Na jar 2020 prichádzajú Ultra 100: s iným dizajnom, s typickou dynafiťáckou podporou päty a s úplne novou podrážkou Pomoca. Zaujímavý je návrat ku klasickým šnúrkam. Ale najmä tu Dynafit posunul svoju úchylku zakrývať šnurovanie sieťkou do dokonalosti – ako u niektorých ďalších modelov. Vyzerá to síce super, ale nevýhoda pre mňa: nedajú sa vpredu uchytiť háčiky návlekov:

No uvidíme. Zatiaľ ďakujem mojim starým bačkorám za výborné služby a už sa teším na ten pocit, keď strčím nohy do niečoho nového. Čo to bude ešte netuším, boty na ultra musia proste sadnúť. Ale po skúsenostiach s Feline Ultra, Feline SL a Up Pro najprv pôjdem skúsiť Dynafity. Berte to pokojne ako reklamu na značku :-) Inak okrem Ultra 100 je tu aj nová generácia trochu jemnejších mačičiek Feline SL, v ktorých sa ale ultratrail v našich podmienkach dá užiť tiež úplne v pohode:

Feline_SL

Rišo Pouš

Fotky Dynafit Feline Ultra: rozlúčka a čo ďalej?

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri