Dynafit Ultra PRO

20.06.2020
dynafit-ultra-pro

Toto je reinkarnácia pôvodného modelu najmasívnejších trailových maratóniek Feline Ultra, s ktorými som nadmieru spokojný už takmer tri roky. Hneď prvá vec, ktorú musím spomenúť a ktorá ma na Felinách Ultra prekvapila, je ich neskutočná trvácnosť. Síce už som ich druhý raz doniesol od obuvníka, ale len kvôli zašívaniu zvršku v najviac ohýbanom mieste, za prstami. To je drobnosť, zvyšok topánok drží. Tak dúfam, že aj tieto nové vydržia podobne. Je už síce na trhu od jari aj novší model Ultra 100, ale keď som si mal vybrať, volil som znovu osvedčenú, len mierne vylepšenú klasiku. Nie že by mi Ultra 100 nesedeli na nohe... Pocity som mal rovnaké, dokonca mierne lepšie ako v Ultra Pro, ale jedna malá nevýhoda pre mňa tu predsa bola: nemal som kam zachytiť očko bežeckých návlekov. Kvôli sieťke, ktorá kryje celé šnurovanie. Vizuálne porovnanie všetkých troch modelov je tu na obrázku a bližšie v článočku na Vetromagu TU :

Zľava_Feline_Ultra,_Ultra_Pro,_Ultra_100

Takže Ultra Pro: majú za sebou „ostrý test“ v podobe 31-hodinovej prechádzky okolo Banskej Bystrice, tak si hádam môžem dovoliť o nich aj niečo z pozície skúseností. Najskôr ale taký pokec, čo sa všetko zmenilo. Už na prvý pohľad to vyzerá, že podrážka sa teda nezmenila vôbec. Vzor a zmes (Megagrip), pôvodca (Vibram) aj sklon (8 mm) ostali. Nie je to žiadny drapák do blata, skôr prísavka na kamene a korene. A v tej priečnej drážke medzi nápisom Vibram a pätou perfektne drží gumička návlekov, som zistil.

Radikálne zmeny sa dotkli zvršku. Pribudol stabilizátor päty, typický prvok dizajnu u väčšiny Dynafitov. Žeby som cítil nejaký rozdiel oproti Felinám Ultra bez neho, nemôžem povedať. Hádam ale po čase pomôže lepšie zachovať tvar topánky, že ju tak nerozčaptám. Uvidíme.

Zvršok je teraz na prvý pohľad jemnejší, najmä na bokoch nie je tak robustne chránený hrubým materiálom. Asi sa to aj trochu prejavilo na znížení váhy. Nárazník vpredu ale ostal a funkciu plní, vyskúšal som ho až príliš častokrát na tej prechádzke :-)

Nárazník_plní_svoju_úlohu_dobre.

Ostali aj lanká na sťahovanie, ale namiesto gumičky, ktorá na predošlom modeli slúžila na uchytenie ich voľného konca, je tu sieťka cez väčšinu šnurovania, kam sa voľný koniec schová dokonalejšie. Otázka je, ako zašijem látkové očko pod tou sieťkou, ak ho rozdrapím. No, sieťka asi pôjde het. Dolný koniec šnurovania nekryje, tak tam môžem uchytiť návleky. Očká laniek sú inak okrem látkových aj ako klasické dierky vo zvršku a jedno je aj také plastové, ktovie kvôli čomu.

Očká_na_lanká_sú_troch_druhov,_jedno_aj_takéto_plastové.

Čo ešte ostalo z pôvodného modelu, je šírka prednej časti topánky a zvlášť podrážky, neskutočná istota pri došľape a nadpriemerné tlmenie. Jazyk pohodlný, netlačí a drží na mieste, lebo je prichytený gumami ku zvršku, zvnútra. Pohodlná ortopedická vložka ostala tiež. To je asi všetko. Ako som spomínal, je to výbehový model, ale dostať ho ešte, a za dobrú cenu. A robia ho po polčíslach, čo je tiež výhoda. Odporúčam, najmä pre širokolabých :-)

Rišo Pouš

 

Aktualizácia september 2020: Inovovaný zvršok zjavne nebol dobrý nápad. Boty po štyroch obutiach a 500 km (170+105+105+120) išli do reklamácie. Nemilo som bol prekvapený, že práve v ohybe za prstami sa spravili poriadne diery, navyše sa v tých miestach začal zvršok aj odliepať od medzipodrážky. Foto v galérii.

 

Fotky Dynafit Ultra PRO

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri