Festival dobrodružných filmov HoryZonty 2022 v Trenčíne

28.10.2022
festival-dobrodruznych-filmov-horyzonty-2022-v-trencine

Vstupenky na HoryZonty 2022sú už v predaji, v ponuke aj celofestivalová permanentka

Festival dobrodružných filmov HoryZonty sa bude už po 17. krát uchádzať o priazeň svojich divákov. Uskutoční sa  v termíne 10. až 12. novembra 2022 v Posádkovom klube (ODA) v Trenčíne.
Tridsiatku filmov z 11-tich krajín sveta budú môcť diváci vzhliadnuť v 600-miestnej kinosále. V priestoroch Domu armády, ako zvyknú najväčší kultúrny stánok krajského mesta nazývať Trenčania, sa návštevníci môžu tešiť aj na výstavu najlepších fotografií zaslaných do fotografickej súťaže a tiež expozíciu fotografií s príbehmi ľudí, ktorí zdolali Cestu hrdinov SNP. Záujemcov o výstavu budú čakať aj veselé historky, príbehy o prekážkach, osobné straty i psychické posilnenia.


HoryZonty_2022_Trenčín

 

Festivalový program, zložený z piatich filmovo-prezentačných blokov začne tradične vo štvrtok večer, pokračovať bude v piatok a v sobotu, kedy vyvrcholí slávnostným vyhlásením výsledkov medzinárodnej filmovej súťaže. Zmenou oproti minulým ročníkom je, že piatkové a sobotné popoludňajšie filmové bloky začnú už o 14:30, končiť budú približne o 18-ej hodine. Čas začiatku večerného premietania sa v porovnaní s minulosťou nemení, po všetky tri festivalové dni začína o 19-ej hodine. Dĺžka jednotlivých blokov, vyskladaných z viacerých filmov a prestávky presiahne tri hodiny. Diváci si v každom bloku môžu pozrieť nielen filmy, ktoré sa len zriedka dostanú do distribúcie bežných kín, ale aj prezentácie významných osobností outdorových športov a zapojiť sa do  besied so zaujímavými a inšpiratívnymi ľuďmi.


HoryZonty_2022_Trenčín

Filmová súťaž sa mení na medzinárodnú

Novinkou festivalu, ktorú pocítia hlavne filmoví tvorcovia, je, že filmová súťaž sa mení zo súťaže českých a slovenských neprofesionálnych filmov na súťažmedzinárodnú.Prihlasovanie filmov po prvýkrát prebehlo cez platformu FilmFreeway, kde mali možnosť prihlásiť svoj film tvorcovia naozaj z celého sveta.Výber filmov do programu je takmer ukončený a diváci sa môžu tešiť na približne 30 filmových snímok. Finančnými cenami budú odmenené najlepší festivalový film anajlepší slovenský film, vecné ceny získajú  ocenení tvorcovia za najlepší outdoorový film a najlepší eko film s nízkou uhlíkovou stopou. Neprofesionálni filmári budú mať možnosť získať Cenu pre začínajúceho filmového tvorcu a opäť nebude chýbať ani cena divákov.


HoryZonty_2022_Trenčín

Magickévýšky aj hlbočiny
Organizátori pripravujú aj vystúpenia zaujímavých hostí, v programe budú prezentácie i kratšie besedy s tvorcami či protagonistami filmov. Okrem iných svoju účasť prisľúbil aj horolezec Igor Koller, ktorý tento rok oslávil svoje 70. narodeniny. „Výnimočne zaujímavou hosťkou, na účasť ktorej sme čakali niekoľko rokov, bude česká freediverka, to znamená potápačka na jeden nádych, Alena Konečná. Pozrieme sa teda nielen na štíty najvyšších hôr, ale aj do hlbín morí a oceánov, ktoré sú pre mnohých z nás ešte nedostupnejšie ako horské končiare,“ približuje organizátorka festivalu.

Vstupenky na jednotlivé bloky, ako aj cenovo výhodnejšia celofestivalová permanentka,sa dajú zakúpiť v predpredaji do stredy 9.11.2022v KIC Trenčín na Mierovom námestí. Novinkou je možnosť  on-line nákupu vstupeniek cez portál TOOTOOT.Od 10.11.2022 bude možné zakúpiť si lístky len v Dome armády, a to hodinu pred predstavením a v čase jednotlivých filmovo-prezentačných blokov.


J.L., 25.10.2022

 
www.horyzonty.sk

 

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri