HoryZonty 2021 „naživo“ aj online

30.10.2021
horyzonty-2021-znazivo“-aj-online

Približne 35 filmov z desiatich krajín celého sveta, tri prezentácie hostí spojené s besedami i výstava súťažných fotografií – to všetko čaká na návštevníkov 16. ročníka dobrodružných filmov HoryZonty, ktorý sa uskutoční 11. až 13. novembra 2021 v Posádkovom klube v Trenčíne.

Hoci minulý rok priniesol so sebou množstvo obmedzení, súvislú šnúru festivalových ročníkov sa podarilo organizátorom HoryZontov zachovať aj v čase, kedy boli mnohé kultúrne podujatia úplne zrušené. Nová situácia priniesla nové riešenia a festival sa v novembri 2020 po prvýkrát premiestnil do online sveta. I keď ochudobnený o svoju jedinečnú atmosféru, predsa len si našiel divákov v rôznych kútoch Slovenska i vzdialenejších krajinách.

Tento rok by sa organizátori radi vrátili ku klasickej forme podujatia, a tak si festival po ročnej prestávke budú môcť užiť aj diváci priamo v kinosále. Zrekonštruované priestory Posádkového klubu, kde sa HoryZonty uskutočnia po prvý raz od r. 2015, umožnia vo vyťaženejších večerných blokoch premietanie v dvoch sálach. Program bude na oboch miestach približne rovnaký, líšiť sa bude len v tom, že kým v menšej univerzálnej sále bude zložený výlučne z filmov, v divadelnej sa môžu návštevníci tešiť aj na prezentácie hostí, ktorými budú priekopník slovenského skialpinizmu, extrémny lyžiar a horský vodca Róbert Gálfy, cestovateľ a fotograf Martin Fševed Žilka, horolezci Marián Šajnoha a Vladimír Kazo Linek a kameraman Rastislav Hatiar.

Na svoje si prídu aj tí diváci, ktorí minulý rok objavili čaro online formátu. Kým hlavný festivalový program v Posádkovom klube sa uskutoční v plánovanom termíne, online projekcia prebehne o pár dní neskôr, od piatka 19. do nedele 21. novembra. Program na internete bude čiastočne upravený, no diváci budú môcť aj tu zhliadnuť množstvo filmov ako aj záznamy prezentácií tohtoročných hostí. Táto forma podujatia má výhody hlavne pre svoju dostupnosť a možnosť sledovať filmové snímky priamo z pohodlia domova.

Súčasťou festivalu bude po roku opäť aj niekoľko podujatí v rámci sekcie Umenie a šport v živote zdravotne postihnutých, vrátane besedy a workshopu. Návštevníci, ktorí sa do festivalového diania radi zapájajú aktívne, sa môžu tešiť na tradičné sprievodné podujatia. Ak to situácia dovolí, v sobotu 13. novembra sa uskutoční Beh o pohár festivalu, nosičské preteky na Farských schodoch i detské cyklopreteky Tour de HoryZonty pri Zátoke pokoja. Festival je realizovaný s podporou Mesta Trenčín, Trenčianskeho samosprávneho kraja, Audiovizuálneho fondu, Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a ďalších. Bližšie informácie o podujatí nájdu záujemcovia na web stránke festivalu alebo sociálnych sieťach.

www.horizonty.sk

Fotky HoryZonty 2021 „naživo“ aj online

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri