Karpos - skialp komplet Signal

09.03.2016
karpos-skialp-komplet-signal

 Pod názvom Karpos poznáme kolekciu špeciálneho oblečenia pre skialpinizmus a horské športy od firmy Sportful. Okrem iných nosia jej výrobky aj talianski reprezentanti v skialpinizme. Práve v spolupráci s nimi vznikol unikátny komplet s názvom Karpos Signal. Skialpinisti si jednoducho povedali, čo presne potrebujú pri tréningoch vo vysokohorskom alpskom prostredí a ich priania tu boli vypočuté...

 

Jedinečné je predovšetkým spracovanie bundy, ktorej súčasťou je vnútorná vesta z flisového priedyšného materiálu. Táto má hlavne eliminovať negatíva nosenia studených zamrznutých pásov pod bundou. Poznáte to asi viacerí, ako ste si v snahe pásy zohriať, aby ste ich mohli znovu nalepiť, podchladili svoje pľúca, prípadne kadečo iné :)) Na vnútornej strane bundy sú na pásy špeciálne elastické vrecká.

 

Ďalšia výhoda vesty je v tom, že počas šliapania sa dá bunda celá rozopnúť, čím je dosiahnutý veľký vetrací efekt, ale bunda stále pekne prilieha k telu a neprekáža v pohybe.

 

Karpos_Signal

 

Predná časť bundy a rukávy sú vyrobené z materiálu gore windstopper, zadná chrbtová časť je dobre odvetraná flisovým materiálom. V spodnej časti bundy je použitý špeciálny elastický materiál, vďaka ktorému bunda stále pekne prilieha k telu. Z vnútornej strany je použitá na predĺženej zadnej časti špeciálna guma, vďaka ktorej sa bunda nekĺže smerom hore a neodkrýva tak kríže.

 

Nohavice sú celé z materiálu gore windstopper. Po bokoch sú vybavené kvalitnými zipsami po celej dĺžke. Dva bežce umožňujú vytvoriť si ľubovoľne veľký vetrák a regulovať tak teplotu počas výšlapu. Nohavice sú vybavené odoberateľnými trakmi. V spodnej časti sú na vnútornej strane spevnené materiálom Kortec. V spodnej časti sú nohavice úzke, bez gamaše, ktorá by sa dala dať cez topánku. Pod ne sa totiž väčšinou používa kombinéza alebo nohavice Alagna, ktoré túto gamašu majú.

 

Obidve časti oblečenia sú ľahké, skladné, ideálne nielen pre tréning, ale aj pre športovejšiu turistiku.

 

Karpos Signal používam od začiatku zimy predovšetkým na skialpovú turistiku. Ich výhody okrem už vyššie spomínaných sú hlavne vo flexibilite a efektívnosti využitia. Jednoducho nepotrebujem každú chvíľu zastavovať a niečo si obliekať alebo dávať dole. Naopak dlhé úseky, niekedy aj celú túru idem stále v tom istom oblečení a teplotu regulujem pomocou vetrákov.

 

Samotný systém prepravy pásov považujem za revolučný v skialpovom oblečení. Jeho využitie je výborné predovšetkým na túrach, kde treba viackrát nalepovať pásy.

 

Môj Karpos Koncept: termoprádlo Karpos, dlhé spodky aj tričko, Alagna nohavice + bunda, vrchná vrstva Karpos Signal nohavice + bunda, na zateplenie a do zjazdu nosím v batohu bundu Karpos Liskamm, pre prípad núdze mám so sebou vždy aj šuštiaky Karpos airbag: nohavice + bunda

 

 Video Karpos Signal

 

Martin Bartoň

 

Fotky Karpos - skialp komplet Signal

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri