Skialpové pásy GECKO

21.11.2019
skialpove-pasy-gecko

Bude to už nejakých päť zím, čo mi kamaráti pri debate o pásoch prezradili, že už testujú tie bezlepkové Gecká. Nechcelo sa mi veriť, že to funguje, ale zas tí dvaja veru nezvykli trepať do vetra. Debata bola len online, ale hneď v nej som si jedny testovacie zarezervoval a koncom zimy už aj vyskúšal. Na internete som si medzitým nemohol nevšimnúť, že s Geckami sú problémy. Preveril som kamošov otázkou: "Lepia?" Odpoveď bola jasná: "Bez problémov!" ...hmmm

A potom už prišli skúsenosti vlastné. Na nové Hagany Cirrusy som si už orezal dva nové páry čiernych Geciek. Úloha pre materiál znela: "dlho a ďaleko". A bola aj splnená. Nemal som s nimi nikdy problém - s nalepením. Samozrejme citlivé zaobchádzanie s klasickými pásmi som naďalej pestoval aj pri pásoch bezlepkových.

Spolupráca s Haganmi a Geckami vyvrcholila pri tatranskom "Klimatickom prechode". Mal som dva páry, jeden pás som počas prechodu na kameni natrhol. S nalepovaním nebol žiadny problém . Trúfam si povedať, že by som ten prechod prešiel celý aj s jedným párom, čo sa nalepovania týka...  (10 nalepení pásov, 4500 v.m., 17 hod.)

Problém ale nastal niekde inde. Potom, čo pásy dostali riadne do tela, sa nalepovacia plocha začala opotrebúvať. Prejavovalo sa to tým, že po odlepení pásu ostávali na sklznici čiastočky materiálu. Z niektorých pásov viac, inde menej. Nečistota zo sklznice nešťastie po chvíli jazdenia zmizla. Najväčší problém bol pri jarných horúčavách. Tu som pochopil, že predsa len ich životnosť nebude trvať večne... 

Výrobca pásov ale tiež nezaspal na vavrínoch, a presne v tej chvíli sa mi dostali do rúk pásy v novej a vylepšenej verzii. Aspoň tak mi bolo povedané. Farba a dizajn teda boli úplne nové. Namiesto nudnej čiernej dostali pekné zahfarbenie, také kanárikovské. Na farbičky sa však vo fujavici nehrajeme, kým zrovna niečo nehľadáme...

Gecko_pásy

Bol som zvedavý, koľko vydrží nová verzia. Zeleno-modrá v aktuálnom prevedení. Nezisťoval som si ani údaje, čo presne tam výrobca zmenil. Bolo mi jasné, že či sa zmena udiala, ľahko zistím. Stačilo niekoľko desiatok túr a bolo to. Presnejšie 75 bolo tých dní, čo som minulú zimu nalepil pásy. V jej závere som sa chystal na túru, ktorá mala byť tou pomyslenou čerešničkou na torte. Nie - žiadne hranie na náhody nebolo, a tak som si ku geckám pribalil aj zánovné pásy s lepom. Istota je istota.

A záver? Nielenže som moju minuloročnú "Tatranskú Haute route podľa Vetroplacha" prešiel celú s jedným párom Geciek, ale sa mi aj po celej sezóne potrvrdilo, že ten problém s nalepovaním čiastočiek na sklznicu je preč. Jednoducho pásy držali bez akýchkoľvek problémov. Lepok ostal v batohu. (9x nalepenie pásov, 5000 v.m., 13:30 hod.)

Pásy používam bez sieťky, lepím ich k sebe pretekárskym štýlom. Nešetrím ich. Rozlepujú sa ľahko, nenamŕzajú, chlpy na stúpacej ploche vydržia podstatne viac ako na klasických mohérových pretekových pásoch, ktoré som tiež používal. Na lepiacu plochu nalepené nečistoty odstránime teplou vodou.

Toľko moje skúsenosti. Ako sa pásy, toľko skúšané posledné dve zimy, budú správať ďalej, to zreferujem v nejakej aktualizácii.

 pásy Gecko viac info a ceny nájdete tu

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Skialpové pásy GECKO
Jaraba 22.11.2019
Maťo, nevieš, či je možné tú adhéznu vrstvu nejakým spôsobom aj opraviť? Už mi z nej dosť ostalo na sklznici (samozrejme stará generácia pásov). Alebo len kúpiť nové?

RE: Skialpové pásy GECKO
Martin 27.11.2019
tá lepiaca vrstva sa na Geckách nedá obnoviť pokiaľ viem, na tom najnovšom modely už by to malo vydržať dlhšie...

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri