Test: Nutberg - hora orechov

16.01.2017
test-nutberg-hora-orechov

Bolo to už niekedy pred 20 rokmi keď som na TV programe Discovery sledoval seriál o výprave do Himalájí s názvom Tajomná hora Chrisa Bonningtona. Jednalo sa o výpravu na vzdialenú a ešte nezdolanú sedemtisícovku. Zo seriálu som si zapamätal len jedno: po príchode do základného tábora po dlhej a namáhavej ceste začali vybalovať expedičné sudy a... kusy mäsa sa hýbali, pochodovali. Nad touto hrôzou bedákali páni horolezci akože: čo my len teraz budeme jesť? ako vylezieme na vrchol? Nevyliezli...

 

"Extrémne ultra preteky sú vlastne pretekmi v jedení a pití..."  Citát z knižky o ultrabehoch

 

 

Veľmi ma teší, že v tejto oblasti sa síce pomaličky ale predsa len posúva vývoj ďalej...

Nedávno ma potešila možnosť otestovať českú novinku od firmy Nutberg. Jedná sa o špeciálnu komplexnú potravinu vhodnú do extrémov ale výrobca ju odporúča aj do bežného uponáhľaného dňa.

Prakticky vákuovo balená pomletá zmes o váhe 110 gramov / 501 Kcal má nahradiť jedno poriadne hlavné jedlo. Výrobca odporúča práškovú zmes rozmixovať s vodou a pripraviť nápoj. Ja som však hneď na začiatok sa pokúsil predstaviť si ranné aktivity niekde v stane na expedícii. Múčnu hmotu som zalial horúcou vodou, zamiešal a vytvoril kašu. Tú som ešte dochutil džemom. Rovnako by sa dal použiť med, pridať celé orechy prípadne sušené ovocie. Fantázii sa medze nekladú.

Aj keď kaša nevyzerala na prvý pohľad nejako lákavo príjemne ma prekvapila jej chuť. Neutrálna, príjemná a orechová, tak by som hodnotil prvý dojem. Výrobok neobsahuje žiadne dochucovadlá, žiadne éčka ani prídavné látky.

 

Zloženie: (prepis z obalu)

Ovos, mandle, vlašské orechy, pšeno, ryža, lieskové orechy, rýžový protein, hrachový protein, konopný protein, tekvicové semienka, mrkva, chia semienka, žihľava, kiwi, banán, lahôdkové droždie, camu camu

Viac o Camu Camu

 

nutberg

Po prečítaní si zloženia výrobku ma ako prvé napadlo ako to bude chutiť dokopy? Ono strava popri extrémnom výkone totiž popri všetkých jej dôležiťých úlohách musí aj dobre chutiť. Človek v tej chvíli zažíva trápenia dosť aby sa ešte aj trápil prehltanim niečoho nechutného.

Po prvom ochutnaní nutbergu sa však moje pochybnosti rýchle stratili. Výrobok má silne orechovo múčnu chuť. Pomery jednotlivých zložiek sú dobre namiešané a napríklad sušené droždie, ktoré je cenným zdrojom vitamínov skupiny B tam nie je vôbec cítiť.

Aj výrobca sám uvádza, že Nutberg okrem konzumovania vo forme nápoja sa môže používať ako kvalitná orechová múka a pripraviť sa z nej dá všeličo možné od palaciniek počnúc...

Ako som už spomínal, fantázii sa medze nekladú.

Až sa budem najbližšie baliť niekde "na dlhšie" už viem čo nebude v mojej batožine chýbať.

 

Nutberg je samozrejme vhodný aj pre bezlepkovcov a bezlaktózovcov. Kto má rád sladké dostane k nemu aj sáčoček s trstinovým cukrom. Najnovšie už sú v ponuke aj ochutené Nutbergy: Banán/škorica a Káva/kakao.

 www.nutberg.com

 

Martin Bartoň

Fotky Test: Nutberg - hora orechov

Diskusia

RE: Test: Nutberg - hora orechov
Bonifac 01.02.2017
Dal som si v sedle z termosky, chuti fajn, syte, netrebalo ani cukor na chut, ale na energiu som prisypal.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri