X-iont - doplnky športovej výživy

12.08.2017
x-iont-doplnky-sportovej-vyzivy

X-iont je na Slovensku zatiaľ málo známa, aj keď geograficky blízka značka výživových doplnkov od firmy DapSport z Hradca Králové. Produkty sú zamerané na použitie vo vytrvalostných, silovo-rýchlostných a kolektívnych športoch. Takže šachisti si tu niečo pre seba asi nenájdu, ale môžu čítať ďalej s ostatnými :-) Sortiment výrobkov zatiaľ obsahuje dva druhy energetických gélov, štyri druhy iontových nápojov a jednu špecialitku, o ktorej bude reč na záver.Iontové nápoje sú dodávané v pollitrových fľašiach ako sirup, miešajú sa 1:50. BCAA a SPEED sú dostupné aj ako litrovky. Nie sú sladené cukrom, ale steviou.

X-IONT Speed hypo je medzi iontovými nápojmi taký univerzál na zavodnenie a mineralizáciu namáhaného organizmu. Niečo aj pre kávičkárov, obsahuje kofeín pre nakopnutie do vyššieho výkonu. Príchutí je šesť, vyberie si každý (citrónová, grepová, pomarančová, malinová, čučoriedková, jablkovo-škoricová). Akurát je na etikete napísané, že je nevhodný pre registrovaných športovcov práve kvôli vysokému obsahu kofeínu. Neskúmal som normy, ale koľko by toho bolo treba vypiť, aby dopingoví komisári znervózneli?

X-IONT HCA power je jonťák, určený primárne na lepšie využitie tukov pri záťaži. Preto je obohatený o chróm a iné podporné látky. Nemusíš teda pred štartom oblizovať ozdobné lišty na svojom aute :-) Jablková príchuť tohto prípravku je lepšia.

X-IONT L-Carnitin je už podľa názvu osvedčený spaľovač tukov, ale určený na použitie tesne pred tréningom. To aby telo počas neho lepšie využilo metabolizmus tukov a trénovalo efektívnejšie. Na výber je jablková a citrónová príchuť.

X-IONT BCAA je ďalší univerzál, najmä po výkone, na obnovu energie, ochranu svalov a rehydratáciu organizmu. Preto obsahuje viac BCAA, ako už z jeho názvu vyplýva. Príchute: jablková, malinová.Energetické gély sú vo forme praktickej „zubnej pasty“, čiže žiadne trhacie sáčky, ktoré zvyknú zababrať ruky aj vrecká. Šróbovací uzáver sa hodí aj preto, že 75g nevycucá každý naraz. Príchute sú dve (jablková a čučoriedková). Ich odlíšenie treba hľadať na vyrazenej šarži, obaly sú rovnaké.

X-FUEL speed je obsahuje okrem tradičnej megadávky rýchlych sacharidov aj vitamíny a minerálne látky a je určený na čo najrýchlejšie riešenie energetickej krízy, lebo okrem toho všetkého je tu namiešaná aj porcia taurínu a kofeínu. Čiže jedna takáto predštartovka a cestná desina je energeticky pokrytá.

X-FUEL maraton obsahuje trošku viac sacharidov ako Speed, sú tu aj vitamíny a minerály, ale najmä BCAA a karnitín. Takže ako názov napovedá, je určený na dlhšie trvajúce výkony. Stvorený pre ultramaniakov :-)X-OXYGEN je tá špecialitka na záver. Jedinečný preparát na oddialenie únavy, čo zabezpečuje podporou odbúravania laktátu zo svalov. Vraj pôsobí skoro hneď (to znamená do minúty), takže je to aj poriadny vyprošťovák z krízy počas výkonu. Akurát mu vadia cukry, takže päť minút pred a po užití netreba jesť žiadne, inak nezafunguje.

Toľko k portfóliu výrobkov, nájdete ich napríklad tu: SLOGER - športová výživa . A pretože nám „v redakcii“ pristála nejaká tá kozmetika (zubné pasty a sirupčeky), ideme poctivo zbierať skúsenosti po slovenských ultraakciách. Niečo rozdáme, aby sme mali spätnú väzbu aj od iných ľudí. No a spravíme aj malú súťaž, tak sledujte Vetromag tu aj na fejsbuku!

Rišo Pouš

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri